רוצים להרגיש רזים בבוקר?
הפחיתו את הכמות שאתם אוכלים בלילה.
החליטו שלא אוכלים אחרי ארוחת הערב שום דבר!
למרות ההנאה שבאכילה מאוחר, זה פוגע בדיאטה! 

 

 
 
 
 
 

 
תזונת ספורט הוא תחום נפרד בתוך עולם התזונה הקלינית, המתמקד בהמלצות
כיצד לאכול ביחס לזמני הפעילות, במטרה למקסם את היכולת הגופנית באימון לאחריו.
 
 
מחקרים מראים שעל מנת להשתפר בספורט, לא מספיקה רק תוכנית אימון טובה!
יש הגורסים כי לתזונה יש השפעה של כ-70% על התוצאות שנראה ונרגיש בעקבות האימון.
 
לכן ההמלצות כיצד לאכול ביחס לזמני הפעילות (לפני, תוך כדי ואחרי) חשובות מאוד, ומיועדות על מנת לעודד את בניית השריר, לשרוף שומן, לחטב את הגוף,
וכמובן לשמור על הבריאות.
 
 
(בתמונה: מדידת אחוזי שומן לספורטאי נובאק דג'קוביץ, טניסאי סרבי, מס' 1 בעולם!)
 
 
 
 

על מה חשוב להקפיד בתזונת ספורט?
אחד הכללים החשובים ביותר בתזונת הספורט הוא שצריך לאכול ב"תזמון" נכון ביחס לזמני האימון. לפעמים גם אם נאכל את אותם הדברים בדיוק ,אך לא בזמן הנכון (רחוק/קרוב מידי לאימון) לא נאפשר את בניית השריר ואף נרגיש לא טוב באימון ולאחריו (נהיה כבדים מדי או חלשים מדי). לכן חשוב מאד לדעת ולתכנן נכון מה אוכלים ואת זמני האכילה בהקשר לאימונים, גם אם אנו מבצעים אותם בזמנים שונים של היום.
 
יעוץ אישי בתזונת ספורט
יעוצים תזונת הספורט מיועדים לספורטאים מקצועיים המנסים לשבור שיאים אישים ולנצח בתחריות וגם עבור ספורטאים חובבים המגיעים ל-2-3 אימונים בשבוע בחדר הכושר, או מבצעים כל פעילות אחרת בצורה סדירה.

מה בודקים במסגרת היעוץ בתזונה ספורט?
במפגשי יעוץ בתחום תזונת הספורט בודקים:
  • משקל
  • גובה (לילדים ובני נוער) 
  • אחוזי שומן
  • היקף בטן (בהיקף התבור)
  • BMI
  • עוברים על בדיקות דם עדכניות ומפענחים חסרים תזונתיים ובעיות בריאותיות שמשתקפות בבדיקות הדם.
 
מה זה "אחוז שומן"?
מדד אחוז השומן מאפשר לבצע אבחנה בין כמות השריר בגוף ביחס לכמות השומן. במרבית ענפי הספורט שמים דגש על אחוז שומן נמוך במטרה לשפר את הביצועים הספורטיביים. אם זאת, רמה נמוכה מדי של אחוז שומן עלולה לפגועה בבריאות ובביצועים. ההערכות לגבי אחוז השומן של כל ספורטאי (מקצועי/חובבני) צריכה להעשות בצורה אישית, בשל שינויים רבים בין אנשים, באותו תחום ספורט הנובעים מהגיל, המין והגנטיקה. בקליניקה אנו מודדים את אחוזי השומן בעזרת קליפר 4 מקומות שונים.
בעזרת מדידת אחוזי השומן בשילוב עם מדידת משקל והיקף הבטן ניתן לקבל מידע חשוב על שינויים בסוג באימון, שיפור הכוח, חיזוק שרירים, שינויים הורמונאלים ושיקום לאחר פציעות, בנוסף כמובן למידע המתקבל מהמדידה על שינויים בעקבות התפריט בכמות השומן בגוף.
 
Novak_Dagekovich_ok.jpg
מה עושים במפגשי הייעוץ?
במסגרת הייעוץ האישי בקליניקה, אנסה לבנות לכם תפריט הכולל את ההמלצות התזונתיות הנכונות ביותר עבורכם ביחס לזמני הפעילות. ההמלצות ייקחו בחשבון את סוג האימון, משך האימון, הכושר הגופני שלכם, המטרות שלכם (לרדת או לעלות- חשוב מאד שנדע מראש מה המטרה...), את שעת האימון ביום ואילוצים נוספים (למשל נסיעה ארוכה למקום האימון, ביצוע האימון לאחר יום עבודה ארוך ועוד).
 
 
 רק על ידי התאמה אישית של סוגי המזונות והכמות שכל אחד צריך לאכול ביחס לאימון, יהיה ניתן לבנות את השרירים בצורה הטובה ביותר ולשפר את הכושר הגופני ללא הרגשה של עייפות/חולשה או עליה לא רצויה במשקל.
 
התחלתם להתאמן- זה בדיוק הזמן להגיע ליעוץ אישי!
גם אם רק התחלתם להתאמן ואתם רוצים לעשות זאת בצורה הנכונה והבריאה ביותר, חשוב שתגיעו ליעוץ אישי בתזונה ספורט. כך תוכלו  לסגל מההתחלה הרגלי האכילה נכונים ביחס לפעילות, ותמנעו ממצבים של פירוק שריר, כאבי שרירים, חולשה ופציעות עתידיות העלולות לנבוע מחסרים תזונתיים או אכילה לא נכונה ביחס לפעילות.
buttom.jpg