רוצים להרגיש רזים בבוקר?
הפחיתו את הכמות שאתם אוכלים בלילה.
החליטו שלא אוכלים אחרי ארוחת הערב שום דבר!
למרות ההנאה שבאכילה מאוחר, זה פוגע בדיאטה! 

 

 
 
 
 
 

שווה טעימה: לדרג את הסלט עם "חוות תקוע"


הבעיה: מתחילים להשתעמם מאותם סלטים, ירקות חתוכים, תבשילי ירקות ואפילו המרקים קצת משעממים??? מה עושים? אני גיליתי את מוצרי המזון של "חוות תקוע" לגיוון ושדרוג הארוחה.
סלט.jpg

תגיות: תבשיל, שדרוג, פטריות, פטריה, פטל, סלט, מרק, דיאטה, גיוון, ג'ינג'ר, בריאות, בישול, ארוחה

ל"אוכל בריא" זה אומר לשלב הרבה ירקות ופירות בתפריט היומי. הבעיה היא שאחרי כמה זמן מתחילים להשתעמם מאותם סלטים, ירקות חתוכים, תבשילי ירקות ואפילו המרקים קצת משעממים. מה עושים? צריך לגוון כדי לא להשתעמם ולזכות ביתרונות תזונתיים חדשים. איך עושים את זה? האמת, אני גיליתי את מוצרי המזון של "חוות תקוע" רק לאחרונה.

חוות תקוע משווקת מגוון גדול מאד של ירקות/פירות/שורשים ומוצרי מזון טריים/מיובשים שיכולים בקלות (ובעזרת חוברת מתכונים) לשדרג גם את הסלטים והתבשילים הכי פשוטים.

 

 

רוצים דוגמה?


הפטריות:

חוות תקוע חזקים במיוחד בתחום הפטריות! יש פטריות טריות ומיובשות: שאנטרל, פטריות יער, מאי-טאקי, פורצ'ינו, שמפיניון (כן, המוכר וטוב), שי-מג'י, אנוקי, שי-טאקי ועוד סוגים שאני אפילו לא הכרתי עד הלום. חשוב לציין שחלק מהפטריות מגיעות מיובשות, דבר המאפשר שמירה ארוכה יחסית גם אצלנו במקרר/מדף כדי לשלב בקלות בכל תבשיל/מאפה בעתיד הקרוב.

 

נעים להכיר: "אנדיב"
הופתעתי לגלות ולהכיר ירק שעד עכשו לא יצא לי נסות. הכוונה ל"אנדיב בלגי אמיתי" בעל מרירות קלה וטעם ייחודי המשתלב נהדר במגוון רחב של מזונות. עוד דרך לגוון את הארוחה לכל מי שחובב מרירות מעודנת.

 

המוכרים והאהובים
בין המוצרים של חוות תקוע יש גם כאלו שאני אוהבת ומכירה במשך שנים: למשל, שורש ג'ינג'ר שמככב אצלי במקרר לאורך כל השנה, להכנת תה וחליטות לטיפול ומניעה של כל כך הרבה תחלואים ומחלות. אפילו הבן שלי, שהוא רק בן שנתיים וכמה חודשים, יודע שכל שיעול וכל נזלת מחייב תה ג'ינג'ר והוא שותה ללא בעיה. הג'ינג'ר של תקוע פשוט מרשים בגודל, בטריות ובטעם והניחוח החזקים. בנוסף, בין המוצרים הרבים מצאתי בצלי פנינה, ארטישוק ננסי, אספרגוס אורגני, עגבניות מיובשות (מעולות לתבשילים ולא שמנות כמו בשאר המוצרים המוכרים בהן העגבניות נמצאות בצנצנות "שוחות בשמן"). יש גם עגבניות לחות, (מיובשות בשמש ומוכנות מיד לאכילה), ליים אמיתי, שורשר כורכום ו"הדובדבן שבקצפת" הוא הפטל הטרי!

 

 

יתרון האריזה, חסרון התאריך

חשוב לציין שמצד אחד האריזה של המזונות הטריים והמיובשים מאפשרת שמירה על חיי מדף ארוכים יחסית, רק חבל שמצד שני שאין רישום על גבי האריזה למשך חיי המדף המשוערים. בהחלט טיפ חשוב שיכול לשדרג את השימוש במוצרים.

 

 

לסיום
שינויים ושדרוגים של הסלטים והתבשילים המוכרים, לפעמים הם משימה לא קלה, אחרי שהתרגלנו במשך שנים לאותם הירקות המוכרים. חוות תקוע מאפשרת לנו לשדרג את אותם מאכלים בקלות על ידי תוספת של ירקות חדשים, שורשים ומוזנות מיובשים. קל להשיג את המוצרים כמעט בכל סופר גדול. אם אתם לא מכירים איך מכינים, אפשר לבקש מהחברה גם חוברת מתכונים (לי זה מאד עזר...).
 
 
 
buttom.jpg