רוצים להרגיש רזים בבוקר?
הפחיתו את הכמות שאתם אוכלים בלילה.
החליטו שלא אוכלים אחרי ארוחת הערב שום דבר!
למרות ההנאה שבאכילה מאוחר, זה פוגע בדיאטה! 

 

 
 
 
 
 

שווה טעימה: שמן אבוקדו


שמן אבוקדו הוא שמן חדש תוצרת כחול לבן, בעל יתרונות תזונתיים רבים ומרשימים (אפילו יותר משמן הזית!!!). אכן, שווה טעימה!
אבוקדו.jpg

תגיות: שמן, סרטן, מחלות לב, לוטאין, כלורופיל, כולסטרול, חביתה, ויטמין E' טעם, דיאטה, בריאות, אבוקדו


במשך שנים הייתי רגילה לשלב שמן זית בכל ארוחה, כמקור לשומן בריא בתזונה. לפני כמה ימים נחשפתי לשמן חדש - אבוקדו. מודה, קצת מפתיע לגלות שמאבוקדו אפשר לעשות שמן, אך במחשבה שנייה, למה לא חשבו על זה קודם הרי האבוקדו נחשב למזון בריא מאד אך שמן...

 

כאשר שפכתי את שמן האבוקדו לצלחת לבנה, בלט הצבע הירוק החזק שמיד הזכיר לי את שמן הזית. כאשר טבלתי את האצבע וטעמתי את השמן הופתעתי מהטעם החזק של האבוקדו (אכן, קצת טיפשי לטעום שמן אבוקדו ולצפות לטעם של שמן זית, אך הצבע בלבל אותי...).

 

מבירור קצר שעשיתי, גיליתי ששמן האבוקדו המופק בארץ (כן, כן, אצלנו, בפרדסים של ראשון לציון)  עובר כבישה קרה בלבד. דבר זה מאפשר שמירה על מירב היתרונות התזונתיים שאינם נהרסים תוך כדי הכנה, כיוון שאינם עוברים חימום!

 

מה היתרונות התזונתיים של שמן האבוקדו?

  • נקודת עישון גבוהה-מדובר ב- 255 מ"צ שזו הנקודה הגבוהה ביותר בין כל השמנים הצמחיים העוברים כבישה קרה. מה זה אומר? פחות נהרס בעת בישול/טיגון.
  • רמת חומציות נמוכה-רמת החומציות של שמן האבוקדו היא 0.2% . מה זה אומר? ככל שהרמה נמוכה יותר מ- 1% כך איכות השמן גבוהה יותר.
  • שומן-עשיר מאד בחומצות שומן חד-בלתי-רוויות (72% מתוך השמן!!!), שנחשבות לחומצות השומן הבריאות ביותר בתזונה. הן חשובות להורדת כולסטרול והפחתת הסיכון למחלות לב.
  • ויטמין E-נוגד חמצון חשוב המגן על הגוף, מאט תהליכי הזדקנות ושומר על בריאות הלב.
  • לוטאין-נוגד חמצון חזק מאד התורם לבריאות העין, מחלות לב וכלי דם.
  • כלורופיל-נמצא בכמות מאד גדולה בשמן האבוקדו ומעניק לשמן את צבעו הירוק העז. הכלורופיל הוא נוגד חמצון חזק מאד בתחום הטיפול והמניעה של סוגי סרטן שונים ובעל יכולת אנטי-בקטריאלית מוכחת.

 

 

יתרון נוסף- הטעם והכמות

הטעם של שמן האבוקדו חזק מאד. כמובן שזהו יתרון עבור מי שאוהב את טעם האבוקדו... היתרון בטעם החזק הוא שאפשר לשים כמות קטנה ועדין להנות מתרומה רבה של ארומה וטעם לארוחה. כך שמים כמות קטנה יותר בסלט, בתבשיל ואפילו בהכנת חביתה. כך "חוסכים" בקלוריות ובשומנים ועדין נהנים מהיתרונות התזונתיים.

 

 

האריזה- גם יפה וגם חשובה

שמן האבוקדו מגיע בבקבוק מעוצב (אהבתי!) עם זכוכית כהה המיועדת לשמור על היתרונות התזונתיים של השמן כדי שלא יהרסו באור השמש. טיפ חשוב: גם בשמנים אחרים, כאשר האריזה היא שקופה, יש סיכויי קלוש שהיתרונות התזונתיים, במיוחד ויטמיןE, יוותרו בבקבוק לאחר עמידה ארוכה על מדפי הסופר המוארים (למשל, ויטמין Eנהרס באור!).

לגבי המחיר, לא ממש זול (47-50 ₪) אבל מבטא את העובדה שבכל בקבוק יש כ- 50 יחידות אבוקדו (!) וזה בהחלט מרשים...

 

מילה אישית-

אני טעמתי ואהבתי. יתרונות תזונתיים וטעם כמובן. אם אתם חובבי אבוקדו מושבעים, ושומרים על הבריאות לאורך שנים, זה בדיוק המוצר שחיכיתם לו! גם אם אינכם מחסידיו המושבעים של האבוקדו, שווה עדין לטעום ולנסות. אולי תופתעו לגלות שאת השמן הזה אתם דווקא כן מחבבים.
 
 
 
buttom.jpg