רוצים להרגיש רזים בבוקר?
הפחיתו את הכמות שאתם אוכלים בלילה.
החליטו שלא אוכלים אחרי ארוחת הערב שום דבר!
למרות ההנאה שבאכילה מאוחר, זה פוגע בדיאטה! 

 

 
 
 
 
 

תפקידיו של מאמן


העיניים של מאמן אישי רואות מה שהעיניים שלך כבר התרגלו לראות, משמעת עצמית מתפתחת מהתחייבות לצד חיצוני ויש לכם הרבה מה ללמוד, שהמאמן האישי שלכם כבר יודע הכי טוב. התחלה ברגל ימין.
14.jpg

תגיות: משמעת, כושר, ספורט, שריר, אימון
 

מאת: מקסים שחף, מאמן אישי, מאמן טריאתלון, ריצה, שחייה, רכיבת אופניים, בעליה של חברת טרימקס.

 

בודאי שאלתם את עצמכם לא פעם בשביל מה צריך מאמן? הרי היום בעידן האינטרנט המפותח שבו כל המידע זמין לכל מבקש, ניתן למצוא שפע של עצות ותשובות לכל שאלה ואף תוכניות אימון לכל מטרה. השאלה המתבקשת היא האם אנחנו יודעים לשאול את השאלות הנכונות והאם קבלת התשובות על גבי המסך הקר, יש בה כדי להביא אותנו להתמיד בביצוע פעילות גופנית ובהקפדה על התזונה, כמו גם שמירה כל העת על בריאותינו והימנעות מנזקים.

 

הניסיון מלמד שמרבית המתאמנים המתחילים אינם יודעים מאיפה להתחיל ולמעשה אובדים בים המידע שמציף את מרחב האינטרנט. ככל שהם נכנסים יותר ויותר לתחום, כך הם מצטערים לגלות שהם לא יודעים באמת לסנן מה נכון ומה לא נכון ספציפית עבורם.

 

הרי כל מתאמן מגיע מרקע ספורטיבי, מצב בריאותי, יכולת אישית ואורח חיים משלו, וכל אחד אוחז בשאיפות אישיות שונות. מאמן אישי ייתן את הדגש בבנייתה ובהתאמתה הדינמית של תכנית אימונים אישית והדרגתית המותאמת אישית למתאמן הספציפי שמולו. התכנית מיועדות להגשים את כלל צרכי המתאמן, לפי הגדרה משותפת של יעדים אישיים ותוך הקפדה על בריאות ומניעת פציעות. התכניות האישיות נבחנות ומעוצבות באופן שוטף בהתאם להתפתחות האישית והמקצועית של כל מתאמן ובכפוף ליעדים ההולכים ומשתכללים לאורך תהליך האימון.

 

מאמן כושר יביא אתכם למקסימום הגשמת יכולת במינימום זמן והתמהמהות ובמינימום נזקים ופגיעה בבריאות. אין זהו סוד שבתחומים מסוימים בחיים אנו צריכים להרשות לעצמנו את אותה יד מכוונת וליהנות מדחיפה, מהדרכה, מייעוץ ומתמיכה, כדי לשפר את אורח חיינו. בהכנסת מאמן אישי לחיינו, אנחנו נותנים לעצמנו את האות להתחיל להתאמץ- אבל באופן נכון, מבוקר ומכוון למטרה. אנחנו מביאים על עצמנו אתגר ועין חיצונית שתפקח ותבקר, ומישהו לרוץ איתו את הדרך הארוכה והמספקת אל ההצלחה.

 

כדי לשפר ולהשתפר כדאי לעבוד עם מאמן. תפקידו של המאמן הינו לעשות סדר למתאמן, החל מקביעת מטרה שתהיה ריאלית ותואמת את יכולתו של המתאמן הן מבחינה פיזית והן מבחינת המשאבים והזמן הנדרשים כדי להגיע למטרה וכלה במעקב, פיקוח וייעוץ שוטף להשגת מטרה זו.

 

מתאמן שמעוניין לרוץ מרתון למשל, אך אינו יכול להקדיש לכך לפחות 4 אימונים בשבוע-יתקשה להגשים את מטרתו. מתאמן שמעוניין לרוץ מרתון תוך תקופה קצרה אך מבחינה פיזית אינו בנוי לכך- עלול להיפצע במהלך האימונים לפספס את מטרתו ולפגוע בגופו. מאמן אישי יידע לכוון כל מתאמן בזמן ובדרך הריאליים הנדרשים עבורו כדי להגיע אל המטרה הנכספת.

 

ניתן לקטלג את תפקידיו העיקריים של  המאמן כך:

 

1. לייעץ ולכוון את המתאמן בכל מטרה שיבחר.

 

2. להגדיר את המטרה כך שתהיה תואמת את יכולותיו, לוח הזמנים, אורח חייו ושאיפותיו של המתאמן, ושיידע תמיד מה שנדרש ממנו כדי להשיגה.

 

3. לבנות תוכנית אימונים מותאמת למגבלותיו וליכולותיו של המתאמן הספציפי (שהרי שלל התוכניות המוצעות באינטרנט אינן מתאימות לכל אחד).

 

4. לבנות בסיס אירובי, פיזי ומנטאלי שיאפשר למתאמן לצלוח את האימונים בדרך להשגת מטרתו.

 

5. לייעץ למתאמן בכל הקשור לציוד המתאים לאימוניו ולתחרויות, בדגש על נעליים מותאמות מקצועית וביגוד התואם לעונת האימונים.

 

6. לייעץ למתאמן בכל הקשור לתזונה במהלך האימונים, לפניהם ואחריהם וכן בכל הקשור לתוספי מזון, תזונה טכנית, תפריט מאוזן ועוד.

 

7. לייעץ למתאמן בכל הקשור לבדיקות הרפואיות הנדרשות על מנת לוודא שהמתאמן יכול לעמוד מבחינה רפואית באימונים .

 

8. ללוות את המתאמן באופן יומיומי באימונים, להעניק לו משוב על האימון ומשוב חוזר, לעקוב אחר הישגיו במהלך האימונים ולתת לו עצות לשיפור, להכינו לתחרויות ולהתאים את תוכנית האימונים בהתאם.

 

9. לשמש אוזן קשבת להצלחות, לכישלונות, לקשיים וללבטים של המתאמן ולתת לו מענה מקצועי ומנטאלי.

 

10. לתת את הדחיפה הבלתי מתפשרת להצליח ולהתמיד בהגשמת מטרות המתאמן.

 

 

מאמן טוב יודע לזהות את קשייו של המתאמן ואת הגורמים שיובילו אותו להצלחה. עיקר עבודתו של המאמן צריכה להתמקד בהכנה המוקדמת של התוכנית השנתית ובהתאמה התוכנית החודשית והשבועית של תכנית האימונים.

 

כמובן שמשימתו המרכזית של המאמן היא להוציא את התוכנית לפועל, לשנות ולהתאים את התוכנית בהתאם לצרכי המתאמן, מגבלותיו (כגון אילוצים משפחתיים ואילוצי עבודה, נסיעות לחו"ל ועוד משתנים שמאמן טוב חייב להתייחס אליהם ולהתאים לאורם את התוכנית מעת לעת).

 

הליווי היומיומי והקשר עם המתאמן, הייעוץ והתמיכה המנטאלית יוצרים מערכת יחסים מיוחדת במינה בין מאמן למתאמן, אשר שום תוכנית באינטרנט, מקצועית ככל שתיראה, לא תוכל להחליף.

 

פרמטרים חשובים מאוד בבניית המתאמן בדרכו אל מטרתו היא בניית תוכנית הדרגתית עם סרגל מאמצים מותאם. אימון שאינו מותאם ליכולותיו של המתאמן עלולים להביאו לפציעה ולנזק בלתי הפיך או להשבתה מאימונים לזמן רב.

 

לסיכום, מאמן הוא הרבה מעבר ל"תוכנית אימונים" כתובה, המהווה אך חלק קטן בעבודת המאמן. הליווי, התמיכה, המעקב והתאמת התוכנית לאילוצים של המתאמן הם מרכז עבודתו של המאמן מול המתאמן.

 

מאמן טוב יודע להגיד "כל הכבוד" כמו גם "נו נו נו" בזמן הנכון ולהסביר למתאמן  שלא תמיד הדרך הקלה היא הדרך הנכונה. עליו לעודד את המתאמן לרעב להצלחה ולמחויבות להגשמה עצמית, כדי שיוכלו יחד לקטוף את פירות עבודתם המשותפת, בהגשמת החלום של המתאמן.

 

מקסים שחף מזמין אותך להפסיק להסס ולהתחיל את השינוי כבר עכשיו וישמח להשיב לך על כל שאלה באימייל או בטלפון. בנוסף, ישמח מקסים גם להיפגש עמך לפגישת היכרות ובניית תוכנית אישית עבורך בחינם, או להזמינך לאימון ניסיון בכל אחד מתחומי פעילותינו, אף הוא בחינם- ללא כל התחייבות- כדי שתהיה בטוח שהגעת אל המקום הנכון, וכדי שתוכל להתרשם (בעיקר מעצמך) ולהכיר את האנשים העומדים להוות חלק משמעותי ביותר בתהליך השינוי בחייך.

 

להרשמה ולפרטים נוספים-

מקסים שחף omaxim@bezeqint.net

אתר הבית: http://www.tri-max.co.il
טלפון: 054-4557767

או לחץ כאן ליצירת קשר דרך האתר

buttom.jpg