רוצים להרגיש רזים בבוקר?
הפחיתו את הכמות שאתם אוכלים בלילה.
החליטו שלא אוכלים אחרי ארוחת הערב שום דבר!
למרות ההנאה שבאכילה מאוחר, זה פוגע בדיאטה! 

 

 
 
 
 
 

בשביל מה צריך מאמן?


לפעמים צריך להאמין באמונתו של מישהו אחר בך, על מנת שהאמונה שלך בעצמך תיכנס לתמונה.
z3.jpg

תגיות: אימון, תחרות, שריר, משמעת, כושר גופני, ספורט
 
 

מאת: מקסים שחף, מאמן אישי, מאמן טריאתלון, ריצה, שחייה, רכיבת אופניים, בעליה של חברת טרימקס.

 

משחר ילדותנו אנחנו מורגלים לעשות הכל לבד. כבר מגיל צעיר אנו מחונכים לחתור לעצמאות, לא להיות תלותיים, לשאול כמה שפחות שאלות ולהראות כמה שפחות היסוסים לפני כל משימה בחיים. לאמא לא מאפשרים להישאר איתנו במשך כל היום הראשון בכיתה א', לאבא לא מרשים ללוות אותנו מהבקו"ם לבסיס הטירונות בצבא, ואף אחד לא מקצה עבורנו מורה דרך שילמד אותנו איך לגדל את הילדים ואיך לשמור על מצב הרוח.

 

אבל איכשהו, אנחנו תמיד מסתדרים. נאבקים לשרוד בתוך המולת החיים, כי אין לנו בעצם הרבה ברירה אחרת. אנחנו מתמודדים עם הקשיים, סופגים את ההשלכות ומשלמים על טעויות לא פעם. ללא יד מכוונת, אנחנו לעתים מחבלים, במודע או שלא במודע, בסיכויי ההצלחה של עצמנו,  ולא אחת מתייאשים ופורשים ומוצאים את עצמנו מתחרטים על כך. אבל במרוצת הזמן, בתוך בליל ההישרדות התובעני של החיים, אנחנו כמעט אף פעם לא עוצרים לחשוב, אולי אפשר קצת אחרת.

 

אפשר אחרת.

מותר לפעמים להרשות לעצמנו את אותה יד מכוונת. מותר להיעזר מהדרכה, מייעוץ ומתמיכה, שעה שאפשרי הדבר ושעה שיש בכך כדי לשפר את אורח חיינו. בעניין של מאמן אישי בספורט, כושר ותזונה, אין בכך כשלון, אלא להפך, מדובר בסוג של ניצחון. בהכנסת מאמן אישי לחיינו, אנו מרשים לעצמנו להתאמץ- אבל נכון. אנחנו מביאים על עצמנו אתגר, ועין חיצונית שתפקח ותבקר, ומישהו לרוץ איתו את הדרך הארוכה והמספקת אל ההצלחה.

 

לא תמיד הדרך הנכונה היא הדרך הקצרה. מאמן אישי, במידה והוא אדם הגון, מקצועי ומוכשר, שאתה מכבד ומעריך, יוכל להוות קטליזטור להצלחה שלך. הוא יקשה עליך: יציב יחד עמך יעדים מאתגרים ולא תמיד יוותר לך בהשגתם, ישגיח על ההתקדמות שלך, יחתור תמיד להגברת הקצב והיכולת, ולא ייתן לך להתייאש ולפרוש מהדרך אל הגשמת מטרותיך.

 

המאמן יבחן תמיד את ההתפתחות שלך בתוך התהליך מנקודת מבט שונה, מקצועית, קפדנית ואובייקטיבית. הוא יבחן אותך רץ, רוכב על אופניים, שוחה, שומר על תזונה ועוד,  ויידע לשקף לך בכל רגע נתון מה עוד אפשר לשפר, ואולי חשוב מכך- איך אפשר לעשות זאת. וביחד. כי ההצלחה שלך היא המשימה המשותפת של שניכם. המאמן שלך לא ירשה לך להיות פחות ממצוין על פי יכולתך ויעדיך, ופחות ממאושר עד השמיים מעצם ההתמדה וההגשמה בתהליך עצמו. ללא עזרת מאמן, במקרה הטוב יישאר המתאמן באותה הרמה ויצעד במקום ובמקרה הרע והנפוץ יותר יתדרדר לרמה נמוכה יותר, לעתים עד כדי פרישה מהתהליך.

 

עם עזרת מאמן, לכל אורך התהליך לא תהיה לבד. המאמן שלך יהיה שם כדי לשמור לך על הגב (תרתי משמע), כדי להוציא ממך את הספורטאי שבך, כדי להתאים את תכנית האימון כל הזמן אל אורח חייך ויכולותיך, כדי להאמין בך ולתמוך בך ברגעי משבר וכדי לתת לך תמיד את הדחיפה העדינה הנכונה אל קו הסיום.

 

זהו אולי אחד המקרים הנפוצים בהם אתה רוצה להצליח, ולא רק להסתדר ולשרוד. נסה להסיר את כל מנגנוני החסימה בראשך ולהרשות לעצמך, במקרה הספציפי הזה לבקש הכוונה מאיש מקצוע. מותר לנו לבקש עזרה, לשאול שאלות, להישען על ידע והסמכה מקצועית בת שנים של איש מקצוע בעל ניסיון. גם אם לא ניסינו בעבר (כי לא ידענו איך) וגם אם ניסינו וכשלנו או פרשנו מהתהליך, כדאי לנסות מחדש, הפעם בעזרת מאמן.

 

כשתגיע להישגים ותגשים חלומות שהולכים עמך שנים ונראים לעתים בלתי ניתנים להשגה, כמו להיכנס לכושר, להוריד במשקל, להתחזק, לחטב את הגוף, להקפיד על תפריט מאוזן ותזונה נכונה, ואף להשתתף בתחרויות ולזכות בחוויות ובהכרות עם אנשים שתנצור כל חייך- תדע שעשית את הבחירה הנכונה. הצלחת ולא ויתרת. ניצחת ולא רק שרדת.

 

זו תהיה אחת מהדרכים הכי מספקות בחייך.

 

בהצלחה!

 

מקסים שחף מזמין אותך להפסיק להסס ולהתחיל את השינוי כבר עכשיו וישמח להשיב לך על כל שאלה באימייל או בטלפון. בנוסף, ישמח מקסים גם להיפגש עמך לפגישת היכרות ובניית תוכנית אישית עבורך בחינם, או להזמינך לאימון ניסיון בכל אחד מתחומי פעילותינו, אף הוא בחינם- ללא כל התחייבות- כדי שתהיה בטוח שהגעת אל המקום הנכון, וכדי שתוכל להתרשם (בעיקר מעצמך) ולהכיר את האנשים העומדים להוות חלק משמעותי ביותר בתהליך השינוי בחייך.

 

להרשמה ולפרטים נוספים-

מקסים שחף omaxim@bezeqint.net

אתר הבית: http://www.tri-max.co.il
טלפון: 054-4557767

או לחץ כאן ליצירת קשר דרך האתר
 
 
 
buttom.jpg