רוצים להרגיש רזים בבוקר?
הפחיתו את הכמות שאתם אוכלים בלילה.
החליטו שלא אוכלים אחרי ארוחת הערב שום דבר!
למרות ההנאה שבאכילה מאוחר, זה פוגע בדיאטה! 

 

 
 
 
 
 

איך להכין "כריכים שווים" לתיכוניסטים?
 
לא פשוט להכין כריכים לבית הספר, על אחת כמה וכמה לתלמידי התיכון שמעדיפים בדרך כלל כריכים קנויים... אז מה עושים?
 
iStock_000010422531XSmall.jpg


לפעמים להכין כריך לבית הספר שלא יישאר בתיק וגם יגרום הנאה בעת האכילה, נראת משימה לא פשוטה. הבעיה מחמירה ככל שהילד גדל והדרישות שלו מהכריך עולות. אז איך להכין כריכים שווים לתלמידים בגילאי 16-18 שיהיו מספיק טובים, טעמים ומזינים?
 
אני הייתי בודקת איזה כריכים של "בתי קפה" הם אוהבים, וביחד איתם מחליטה איך להכין הכי קרוב למה שהם מכירים מהתפריט של בית הקפה. למשל להסתכל בתפריטים של "ארומה", "קפנטו", "ארקפה", "קפה-קפה" או "קפה גרג" ולבחור מתוך הרשימה את הכריך שהילד שלכם רוצה לקבל בבוקר לבית הספר. לא ללכת ולקנות אותו אלא להכין מראש בבית את כל המצרכים ופשוט להכין בבוקר.
 
שימו לב כמה זה יכול להיות פשוט, אם מקשרים את הכריכים שמכינים לבית הספר לכריכים המוגשים בבתי קפה, זה מיד עושה את הכריך הרבה יותר אטרקטיבי...
 
לדוגמה:
"כריך רוסטביף"
- להכין עם פרוסות של כתף בקר, רוטב חרדל/פסטו וירקות שהילד מוכן לשלב.
"כריך סביח"- יש בו טונה, ביצה קשה וממרח חצילים (למשקיעים במיוחד אפשר כמובן להכין חציל קלוי מראש).
"כריך האבוקדו"- עם ביצה הקשה, חרדל דיזון/פסטו ועגבניה.
"כריך בריאות"- גבינה בולגרית, ממרחים, חסה, בצל ונבטים. 
יש עוד הרבה דוגמאות לכריכים מושקעים שמוגשים בבית הקפה. רק צריך להסתכל בתפריט ורשימת המרכיבים של כל כריך מופיעה במלואה. אם ממש משקיעים, אפשר לרכוש את סוג הלחם בו משתמש בית הקפה ואף את הממרחים המיוחדים שלהם, כי חלק גדול מהמקומות גם מוכרים אותם לקהל הרחב, שווה לשאול במקום. 
שווה לעשות עם הנער סיבוב מקדים ולרכוש את כל המצרכים מראש, תוך כדי תכנון אופי הכריך לימי הלימודים. 
 
דוגמה נוספת לשדרוג הטעם בלי הרבה מאמץ:
קנו ממרחים שווים: פסטו, ממרח זיתים ירוקים, ממרח זיתים שחורים, עגבניות מיובשות, עגבניות מיובשות עם אגוזים, צ'ימיצ'ורי ועוד.
תופתעו בעצמכם לראות איך כריך הטונה/פסטרמה ואפילו הגבינה הלבנה משתדרגים, כאשר משלבים בתוכם ממרחים מיוחדים. זה לא דורש הרבה עבודה אבל נותן אפקט גדול של טעם מושקע במיוחד.
 
נכון, זה דורש קצת יותר השקעה ברכישת המצרכים מראש ותכנון מוקפד של הרכב הכריך לפי המתכון של בית הקפה, אבל הכריך יוצא הרבה יותר מושקע "ושווה" מבחינת הנער. 

buttom.jpg